Ahşap Oyuncak Seçme Kriterleri


Günümüzde birçok firma her alanda olduğu gibi maalesef en hassas olduğumuz çocuklarımız konusunda da bize güven vermemektedir. Çocuklarımızın sağlığını hiçe sayan, yapısında zararlı maddeler bulunduran oyuncakları üreten firmalar piyasa ele geçirmiş durumda.

Siz de çocuğunuza oyuncak almak istiyorsunuz fakat ‘’onun için zararlı mıdır?’’ kullanılan içeriğinde ‘’çocuğumun sağlığına zararlı maddeler var mıdır?’’ diye düşünüp endişeye kapılıyor olabilirsiniz elbette.

Çocuklarımızın geleceğimiz olduğunun farkında olarak hiçbir zaman kendi geleceğimizi zehirlemek gibi bir misyonumuz olmamıştır. Ören zeytin olarak sadece lezzetli ürünlerimizle karnınızı doyurmak değil, sağlıklı ahşap oyuncaklar ile çocuklarınızın zihin ve beden gelişimini en doğal yollarla sağlamak amacındayız.

Ahşap Oyuncaklar Nedir?

Ahşap oyuncaklar çocukların oynaması için tasarlanmış, içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan, üzerindeki boyalar da dahil olmak üzere çocukların sağlığı için hazırlamış yönetmeliklere uygun bir biçimde tasarlanan oyuncaklardır.

Ahşap Oyuncak Seçme Kriterleri

 • Çocuklarınız için oyuncak seçerken oyuncak üretiminde kullanılan maddeler kadar önemli bir diğer husus ise çocuğunuzun yaşıdır.

 • 6 ile 8 yaş arasında bir çocuğunuz var ve hareket zekâsını, dengesini ve vücudunun sağ sol kısımlarını geliştirecek bir oyuncak arıyor iseniz sitemizden Marty M isimli, çocuklarınıza değil torunlarınıza bile kalacak kadar uzun ömürlü oyuncağımızı sipariş etmek isteyebilirsiniz.

 • Eğer çocuğunuzun daha açık renklerden hoşlandığını düşünüyorsanız Lucky M daha iyi bir tercih olacaktır.

 • Çocukluğumuzda çoğunluğumuzun yolu oyuncak bebeklerle kesişmiştir. Peki ya oyuncak ahşap bebek fikri kulağınıza nasıl geliyor? Firmamız bez bebeklere alternatif olabilecek Kaptan Hook ahşap bebeği uzun yıllar aldığınız gibi kalacak şekilde tasarlamıştır.

 • 3-5 yaş aralığı gelişim döneminde çok önemlidir. Bu dönemde çocuğunuza hareket zekâsını, dengesini ve vücudunun sağ sol kısımlarını kullanabilecek egzersizler yaptırmalısınız. Çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde gelişimine devam etmesi maalesef sadece sizler için tamamen organik bir şekilde ürettiğimiz lezzetlerimiz ile de mümkün değildir. Ören zeytin olarak tüm ihtiyaçlarınıza cevap verme amacı güderek, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için Marty S modelini ürettik.

 • Tıpkı Lucky M modelinde olduğu gibi 3-5 yaş aralığındaki çocuğunuz da açık renklerden hoşlanıyor ise Lucky S modelimize yönelebilirsiniz.

Ahşap Oyuncaklar Ne Gibi Artılara Sahiptir?

 • Çocuklarınızın oyun oynarken oyuncaklarını ağzına götürmek gibi alışkanlıkları olabilir. Tamamen doğal ahşaptan üretilmiş oyuncaklar ağızlarına götürseler bile sağlıkları açısından herhangi bir soruna yol açmayacaktır.

 • Ahşap malzemeden yapılan oyuncakları rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

 • Kolay kırılmadıkları için, sürekli olarak yeni oyuncak almak zorunda kalmazsınız.

 • Genellikle basit bir yapıya sahip oldukları için, çocuklarınız oynarken zorlanmazlar.

 • Ahşap oyuncakların köşeleri, sivri olmadığı için çocuklarınızın oynarken yaralanmaları engellerler.

 • Çocuklarınız plastiğin değil, doğal ahşabın kokusu ile büyür.

 • Çeşitli ahşap oyuncaklarımız sayesinde, her yaştaki çocuğunuza uygun doğal ahşap oyuncak bulabilirsiniz.

Sizde çocuklarınıza, hatta torunlarınıza devredebileceğiniz doğal ahşap oyuncaklar satın almak isterseniz, sitemizdeki ahşap oyuncaklar kategorisine göz atmayı unutmayın.


Ahşap Oyuncaklar
09 Nisan 2021 Yorumlar (0)
Yorumlar(0)
Çok İyi0
İyi0
İdare Eder0
Kötü0
Çok Kötü0

0,0 Puan

0 kişi puan verdi
Yorum ve Puan verebilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Benzer Bloglar
 • Ahşap Oyuncak Almak İçin 5 Neden

  Ahşap oyuncaklar mı plastik oyuncaklar mı tartışmaları ebeveynler arasında sık sık geçmektedir. Çocuklar için oyuncak seçiminde dikkat edilecek çok sayıda kriter vardır aslında ama önemli olan çocuğa oyuncak alma sebebidir. 

 • Ahşap Oyuncaklar 25 Ocak 2021
 • Hayal Etmenin ve Beş Duyunun Birleşimi: Ahşap Oyuncaklar

  Oyuncak seçimiyle alakalı türlü türlü tartışmalar ve haberler çıkıyor her sene. Hangi oyuncak zararlı hangi oyuncak problem yaratmaz, hangi oyuncak kanserojen derken sürekli bir tartışma söz konusu oluyor. Böyle olunca da herkes neyin zararlı olmadığına ve neye göre ...

 • Ahşap Oyuncaklar 12 Şubat 2021