Hakkımızda

Ören zeytin ve zeytinyağı, Ören markası ile 1982 yılında Kuzey Ege Denizi kıyısında ki Edremit körfezinin merkezinde Edremit’te kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda zeytinyağı sabunu üreten firma aynı zamanda, Edremit’in son sabunhanesini 10 yıl gibi uzun bir süre çalıştırmıştır. Sabun sektörü  daha ucuz maliyetli katı tutkal sabunu üreten ulusal firmaların eline geçmesiyle birlikte Ören zeytin ve zeytinyağı ağırlığını zeytin ve zeytinyağı ticaretine yoğunlaştırmıştır. Gerçek anlamda Türkiye’deki ilk zeytin ve zeytinyağı dükkanını açan Ören zeytin ve zeytinyağı, bu konuda Türkiye’de ekol haline gelmiştir. 

Bu süre zarfı boyunca, Türkiye’nin çeşitli yerlerine toptan ve perakende zeytin ve zeytinyağı satmıştır. Türkiye’nin bir çok önde gelen gıda firmalarının zeytin ve zeytinyağı tedarikçisi olmuştur. Ayrıca, yedi farklı ülkeye zeytin ve zeytinyağı ihracatları mevcuttur. Ören zeytin ve zeytinyağı’nın son yıllarda gurme ürünlere verdiği önem ile birlikte ülkemizde ve dünyada farklı yeni tatlar ortaya çıkarmıştır. Bu sayede, Türkiye’deki ve Dünya’daki bir çok ünlü şarküteri, kahvaltı salonlarını ve resturantları müşteri portföyüne katmıştır.

Ören zeytin ve zeytinyağı vizyonu,‘’eskisi gibi yaptık’’ sloganı ile eski ve yeniyi harmanlamaktır. Eski usuller ile yeni tatlar meydana çıkartarak, bunu tüm dünya ve Türkiye tüketicisinin beğenisine sunmaktır.

Misyonu ise, ürettiği ve üreteceği tüm ürünleri doğal yollarla ve insan sağlığını önemseyerek üretmektir. Ürünlerinde hiçbir katkı maddesi veya kimyasal ilaç kullanmamaktır. Ürünlerini tamamen eski usullerle ve bilgi birikimi yüksek insan kaynağı ile üretmektir.