ZEYTİNYAĞLI ZEYTİNLİ EKMEK YAPIMI (FOCACCİA EKMEĞİ)

14 Nisan 2022

Ekmek dünya üzerinde çeşidinin en çok olduğu ürünlerin başında gelir. Hikayesi ise bin yıllar öncesine dayanır. Her milletin, her kültürün ekmek ile olan beraberliği farklılık gösterse de her sofrada mutlaka yerini alır. 

Okumaya Devam Et

Zeytinyağlı Patlıcan Rulosu

16 Nisan 2021

Musakka, patlıcan kebabı ve daha birçok şekilde Türk mutfağında sevilerek tüketilen Patlıcanın, sağlık açısından oldukça faydası bulunmaktadır. Patlıcan içerisinde bulunan demir, fosfor, vitamin gibi sağlığa faydalı besinler damar ve kalp sağlığı açısından faydalıdır.

Okumaya Devam Et

Zeytinyağlı Kuru Biber Dolması Tarifi

11 Nisan 2021

Satın almış olduğunuz veya evde hazırladığınız Güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber, zeytinyağlı kuru biber dolması lezzetine giden yolda en temel gereksiniminiz olacaktır. Bu lezzete erişmek için güneşte kurutulmuş kuru biber yaklaşık olarak...
 

Okumaya Devam Et

Magnezyum Kaynağı Zeytinyağlı Enginar Tarifi

30 Mart 2021

Enginar hoş görünümü ve içerdiği a,c,d ve b6 vitaminleri ile besleyici özelliğe sahip bir kış sebzesidir.Ayrıca  yüksek oranda magnezyum, demir ve kalsiyum içerir. Enginar mevsiminin çok kısa olması sebebi ile maliyetinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Okumaya Devam Et

Vitamin Deposu Zeytinyağlı Pırasa Tarifi

24 Mart 2021

Pırasa besin değeri açısından oldukça zengin vitaminlere sahip, antioksidan özelliği bulunan bir kış sebzesidir. Ayrıca içeriğinde bulunan zengin lif yapısıyla sindirime yardımcı olur. Pırasa içerisinde bulunan kaempherol enzimi...

Okumaya Devam Et

El Yapımı Portakal Reçeli

22 Mart 2021

Portakal severlerin olmazsa olmazıdır portakal reçeli. Hiç şüphesiz kışın en güzel ve lezzetli meyvelerinden biri portakaldır. Aynı zamanda C vitamini deposudurlar. Bu C vitamini depoları griplerin baş düşmanıdırlar. Peki, bu çok sevilen meyvenin reçelini hiç tattınız mı?

Okumaya Devam Et