Sele Zeytin Nedir ?

14 Nisan 2021

Ülkemiz zeytin konusunda fazlaca çeşitliliğe sahip bir coğrafyadır. Bu çeşitlilik bize farklı aroma ve tatları tatma fırsatı vermektedir. Birçok zeytin çeşidinin olması doğal olarak üretim aşamasında da farklılıklar oluşmasına sebep olmuştur.

Okumaya Devam Et

Sağlıklı Yaşam için Zeytin Tüketin

28 Mart 2021

Zeytin, doğal ve sağlıklı bir ürün olması sebebiyle her zaman sofralarımızda yer bulan en önemli besinlerden bir tanesidir. Büyük küçük her yaşta ki bireyin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için günde belirli bir oranda zeytin tüketimi gerçekleştirmesi gerekir.

Okumaya Devam Et

Çeşitlerine Göre Zeytinyağı Kullanımı

26 Mart 2021

Pek çok kaynakta okuyabileceğiniz gibi zeytinyağı çeşitleri tat, asitlik oranı ve işleniş birçimine göre farklı gruplara ayrılmaktadır. Bu kategorizasyon farklı sebeplerle yapılıyor olsa da günlük hayatımızda bizim için önemli olan kullanım alanlarımızdır.

Okumaya Devam Et

Kalamata Yeşil Zeytin

20 Mart 2021

Mora yarım adasının Batı ucundaki Messina vadisinde; ülkemizde ise genellikle Kocaeli'nin Karamürsel, Gebze, Gölcük ilçeleri ve Bursa civarında yetişen, yumuşak bol etli yapısı, oval şekli, koyu mor rengiyle, aroma ve tat bakımından tadı başka hiçbir zeytine benzemeyen...

Okumaya Devam Et

Organik Zeytinyağı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

16 Mart 2021

Zeytinyağının geçmişi insanlıkla eş zamanlara dayanıyor desek yeridir. Kutsal kitaplarda bile zeytinyağının faydalarından bahsedilmektedir. Zeytin ve zeytinyağı, uzun ömrü tetiklediği gibi sağlığı da simgeleyen önemli ürünler arasında yer almaktadır.

Okumaya Devam Et

Zeytinyağının 5 Farklı ve Önemli Kullanım Alanı

14 Mart 2021

Zeytinyağları, günlük hayatımızda tükettiğimiz birçok yemeğe lezzet katan, son dokunuşuyla yemeklerin lezzetini arttıran bir yağ çeşididir. Genel olarak zeytinyağı, farklı yemek türlerinde bulunmasıyla ve onlara ismini vermesiyle bilinir. 

Okumaya Devam Et

Zeytinyağı ve Beyin Sağlığı

12 Mart 2021

Zeytinyağları, zengin besin içeriği ve besin değerleri ile sağlık üzerinde önemli etkilere sahiptir. Hem faydaları hem de yemeklere kattığı lezzetlerle bilinen zeytinyağı, sofraların vazgeçilmezi durumundadır. Özellikle de Akdeniz mutfağı üzerinde...

Okumaya Devam Et

Kaliteli Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

11 Mart 2021

Günümüzde teknoloji gelişimiyle paralel olarak insanlar artık sağlıklı yaşam bilincine sahip olmuş durumda. Türkiye’de zeytinyağına olan ilginin çok fazla artmasındaki en büyük etken de budur diye söyleyebiliriz.

Okumaya Devam Et

Zeytinin En Özel Hali: Taş Baskı Zeytinyağı

08 Mart 2021

Zeytin, öyle bir meyve ki ne kadar anlatsak hakkında bileceklerimiz asla bitmiyor. Hem faydaları hem de çeşitleri anlatarak tükenmiyor, bitmiyor. Şu anki içeriğin amacı da taş baskı zeytinyağı olarak da bahsedilen burun yağıdır.

Okumaya Devam Et

Eşsiz Aroma Zeytinyağı: Soğuk Sıkım

05 Mart 2021

Doğanın insanlara sunduğu nimetler saymakla bitmemektedir. Bunlardan birisi de mucizevi meyve olan zeytindir. Yüzyıllar boyunca hem kendisi hem de bunun yan ürünleri, insanlar tarafından kullanılan gıdalar arasında yer almaktadır.

Okumaya Devam Et

Filtresiz Zeytinyağı Nedir?

03 Mart 2021

Filtresiz yağlar olarak kategorilindirler yağlar, sıkılma işlemleri sonrasında filtrelenmiş olan yağlarda olduğu gibi herhangi bir filtreleme işleminden geçmez ve bu sebeple de zeytinyağı içerisinde bulunan mikro partiküller yağdan ayrıştırılmazlar.

Okumaya Devam Et

Zeytinyağı ve Karaciğer

01 Mart 2021

Dünyada çok sayıda insanın karaciğer ilgili sorunu var. Toksinler, kimyasallar, neredeyse bütün ciddi sağlık sorularının temel nedenidir aslında ve bunlar karaciğeri de olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Karaciğer temizliği yapmak, karaciğerde...

Okumaya Devam Et