Kalamata Yeşil Zeytin


Mora yarım adasının Batı ucundaki Messina vadisinde; ülkemizde ise genellikle Kocaeli'nin Karamürsel, Gebze, Gölcük ilçeleri ve Bursa civarında yetişen, yumuşak bol etli yapısı, oval şekli, koyu mor rengiyle, aroma ve tat bakımından tadı başka hiçbir zeytine benzemeyen, kendine özgü tadıyla ünlü Kalamata Yeşil Zeytin’imizin tadına bayılacaksınız. Kahvaltıda, ara öğünde ya da salatalarınızın içinde o eşsiz tadıyla sofralarınızı lezzetlendirecektir. Ülkemizde değeri son zamanlarda daha çok anlaşılan ve ‘eşek zeytini’ tabiriyle bilinen Kalamata Yeşil Zeytinin isminin yeşil olarak nitelendirilmesine karşın rengi mor olarak yetişmektedir.

Ağaç üzerinde olgunlaştığı an itibariyle toplanabilir. Sağlık açısından en sağlıklı zeytinler arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise sağlığınızı koruyacak gerekli bir çok besin içermesidir. Besin değerleri bakımından yüksek orana sahip olup 100 gram Kalamata Yeşil Zeytin, içerdiği 1 gram Karbonhidrat, 22.7 gram Yağ ve 2 gram Proteinle toplam 239 kalori değerindedir. Kalamata Yeşil Zeytinlerimiz hiç bir koruyucu madde ve katkı maddesi kullanılmadan üretilmektedir. E, A, D ve K vitaminleri içeren Kalamata Yeşil Zeytin; E vitaminiyle, vücudu yaşlandırabilen  ve kronik hastalıklara yol açabilen tüm risk faktörlerini ortadan kaldırır. A vitaminiyle hayvansal gıda yoluyla geçebilecek hastalıklara karşı kalkan görevini üstlenir. D ve K vitaminleriyle kemik, kas ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olarak genel anlamda mide asidini dengede tutar ve kalsiyum kaybını engeller.

Vücumuzda bulunan tüm kemiklere fayda sağlar, dişlerimizin daha sağlam bir yapıya sahip olmasına katkıda bulunur. Bilimsel olarak da vücudumuzda tüm zeytin çeşitlerinin Karaciğer enzimlerine ve Kalp işleyişlerine olan faydası bilinirken tüm zeytinlerden daha fazla sağlıklı koruyucu besinler içeren Kalamata Yeşil Zeytin kalp krizi riskini de en aza indirerek tüm damar fonksiyonlarına katkıda bulunur  ve organlarımızın dostu olarak sofralarımızı neşe ile lezzetlendirmektedir.

Kahvaltılarınıza, ara öğünlerinize ya da salatalarınıza ve tüm sofralarınıza o eşsiz tadıyla ekstra lezzet katmak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Koruyucu ve katkı maddesi içermeyen tüm hijyenik koşullar sağlanarak üretilen ve sizlere uygun fiyatıyla sunulan Kalamata Yeşil Zeytinimizle sofralarınıza ekstra sağlık ve lezzet katabilirsiniz. Sağlık ve Lezzeti bir arada sizlere sunduğumuz Dünyaca ünlü Kalamata Yeşil Zeytin için, uygun fiyat garantisi ve kalite odaklı üretimimiz sayesinde sayfamızın ilgili sekmelerinden kolayca ulaşabilir, dijital platformlarımız üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Dilerseniz de uzman ekibimizden 7 gün 24 saat yardım almak için iletişim kanallarımızı kullanarak güler yüzü ile sizi aile sıcaklığında kucaklayacak ekiplerimizden aklınıza takılan tüm soruların yanıtını alabilirsiniz. Siparişinizin başlangıcından size ulaştırılma aşamasına kadar ürününüz tarafımızca garanti altına alınacak, siz teslim aldıktan sonra olası memnuniyetsizliğinizde de yine tarafımızca talepleriniz karşılanmaya devam edecektir. Sizi, sağlık dostu Kalamata Yeşil Zeytinimizi denemediyseniz, okuduğunuz bu faydalı bilgiler ışığında hemen denemeye davet ediyoruz..


Zeytin & Zeytinyağı
20 Mart 2021 Yorumlar (0)
Yorumlar(0)
Çok İyi0
İyi0
İdare Eder0
Kötü0
Çok Kötü0

0,0 Puan

0 kişi puan verdi
Yorum ve Puan verebilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Benzer Bloglar
  • Zeytinyağı Neden Sağlıklıdır?

    Zeytinyağının diğer yağlara oranla çok daha sağlıklı olduğunu ve birçok açıdan kullananlara artılar sağladığını biliyoruz. Peki ya neden bu kadar sağlıklı hiç düşündünüz mü? İlk sebebi tecrübeler ikincisi ise kimyasallarıdır.

  • Zeytinin Faydaları Nelerdir ?

    5-10 metre uzunluğa erişen ve birçok dinde kutsal bile sayılan zeytin ağacının meyvesi olan zeytin hakkında ne kadar bilgimiz var? Ortalama 1000 yıl kadar yaşayabilen, her zaman yeşil yapraklı olan zeytin ağaçlarının muhteşem lezzette meyvesi zeytinin faydaları neler?

  • Zeytinyağı Çeşitleri Nelerdir?

    Birçok yemek içerisinde kendine yer bulan ve hatta yemeklere isim bile veren zeytinyağları, farklı hazırlık aşamaları ve adlandırmalarla çok sık karşımıza çıkıyor. Zeytinlerin toplanma zamanları, işlem görme şekilleri en başta olmak üzere birçok sayıda ayrıntıya göre...