Akdeniz Mix


Mutfak literatüründe “Akdeniz”  kelimesinin içeriği oldukça geniştir. Hem lezzet çağrışımı yapar hem de sağlık. Akdeniz tarzı beslenmenin önemi sürekli vurgulanır. Nedir Akdeniz tarzı beslenme? Neler akla gelir mutfakta Akdeniz denince?

AKDENİZ MİX 

Öncelikle kırmızı ve yeşildir Akdeniz.  Zeytin, zeytinyağı, domates, ceviz, limon ve yeşil yapraklardır, yani Akdeniz’e özgü sebze ve meyvelerdir.  Akdeniz mutfağının en temel ve ayırt edici özelliği olan zeytin ve zeytinyağının sıklıkla kullanıldığı ve zeytin ağacının dağılımının olduğu bölgeleri kapsar. Bölgemizin bu denli zenginliğini bir ürün olarak değerlendirme fikrini çok severek Zeytin Salatası Akdeniz Mix in doğumunu gerçekleştirdik. Ören Zeytin ve Zeytinyağı ailesi olarak 2001 yılında , bölgemizin bu denli zenginliğini bir ürün olarak değerlendirme fikrini çok severek Zeytin Salatası Akdeniz Mix in doğumunu gerçekleştirdik.

İçerisinde bulunan zeytin Yunanistan’ın Kalamata Bölgesinde yetişen ve artık ülkemizde de çok yaygın bir şekilde yetiştirilen iri, etli ve lezzetli Kalamata tipi zeytindir. Diğer içeriğimiz olan Güneşte Kurutulmuş Kuru Domates lezzeti tamamlayıcı unsurlarımızdan bir diğeridir. Lezzetinin yani sıra Güneşte Kurutulmuş Domatesin içeriğinde bulunan besin ögeleri çok daha zengindir. Kuru domatesin hemen ardından İvrindi Bölgesinin yerli, muazzam Lezzetli kelebek cevizi gelir. Bulunduğu her yemeği, her mezeyi, her tatlıyı başka bir boyuta ulaştıran ve Türk Mutfağının da yüzyıllardır olmazsa olmazıdır ceviz.İçerdigi polifenol, E vitamin ve melatonin ile birlikte yuksek oranlı bir antioksidandır.

Zeytin salatası Akdeniz Mix in tamamlayıcısı olan diğer muhteviyatlar ise limon, tane karabiber, defne yaprağıdır. Bütün bu bileşenler bir araya geldiğinde kelimenin hakkını veren, kelimenin tam manasıyla ortaya bir Akdeniz karışımı çıkardık Ören Zeytin ve Zeytinyağı ailesi olarak ve böylece zeytini sadece kahvaltı tüketilen bir besin olmaktan çıkarıp, her mevsim, 3 öğün yenilen gurme bir lezzet yaptık.

Kahvaltıların yanı sıra salatalarda, makarnalarda, ızgaraların yanında ve aklınıza gelebilecek her yemeğin yanında yiyebileceğiniz bu şahane gurme lezzet Zeytin Salatası Akdeniz Mix sofralarınızın incisi olmayı hakkediyor.
 

Faydalı Bilgiler
12 Nisan 2022 Yorumlar (0)
Yorumlar(0)
Çok İyi0
İyi0
İdare Eder0
Kötü0
Çok Kötü0

0,0 Puan

0 kişi puan verdi
Yorum ve Puan verebilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Benzer Bloglar
 • Yemeklerin Olmazsa Olmazı Salça

  Salça, yüzyıllar öncesinden bugünlere kadar gelmiş olan, yaz aylarının göz bebeği domatesten üretilen bir besindir. Kış aylarında da domatesin sağlıklı bir şekilde tüketilmesini bir yoludur salça. Geçmişlerde büyüklerimizin yaz aylarının sonlarına doğru kışa hazırlık amaçlarıyla...

 • Faydalı Bilgiler 19 Ocak 2021
 • Kuru Patlıcan Hakkında Bilgiler ve Faydaları

  Yemeğinden dolmasına, hatta reçelinden tatlısına, turşusuna kadar her şeyi yapılan, yemeklerin sevilen lezzeti patlıcanın kurutulmuş hali hakkında okuduğunuz içerik.Taze patlıcanın kurutulması sonucu oluşan ve üretiminde kullanılan tek yöntem kurutulmak olan kurutulmuş...

 • Faydalı Bilgiler 21 Ocak 2021
 • Bilye Kekik

  Güçlü kokusu ile tanınan ve her türlü şifalı karışım içinde yerini bulan kekik türlerinden birisidir bilye kekik. Çok yıllık odunsu bitkiler kategorisinde yer alan ve ana vatanı Akdeniz olan bir bitkidir. Bilye kekik, kekik türleri arasında geniş yapraklara sahip olan, ilk bakışta nane...

 • Faydalı Bilgiler 29 Ocak 2021