Gurme Lezzetler


Nedir bu gurme lezzetler tanımı diye mi düşünüyorsunuz? Sanırım önce gurme tanımını anlamak gerekiyor. Her ne kadar gurme kelimesi Fransızca kökenli bir sıfat olsa da Türk mutfağında her birimiz birer gurme olacak kadar ağzımızın tadını bilmekteyiz. Kelime anlamı olarak lezzeti keşfetmiş, damak tadına sahip kişi demektir. Evet bu tanım tam da sizi anlatıyor değil mi?

Gurme Lezzetler Çeşitleri

Sizler de ağzının tadını bilen ve sevdiklerine de güzel gurme lezzetler tattırmak isteyen bireyler olarak, el yapımı portakal reçeli 850 cc cam kavanoz ürünümüzle pazar kahvaltılarınızı renklendirebilirsiniz.

En az el yapımı portakal reçeli kadar, kahvaltı ve yemeklerimizin vazgeçilmezi olan domatese farklı bir bakış açısı ile bakmak isterseniz, sizler için hazırlamış olduğumuz marine edilmiş çeşnili ızgara kuru domates ürünümüze göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sağlığımızı göz ardı eden şirketler, hayat koşuşturmacası, annelik, ev hanımlığı derken maalesef sağlıklı beslenmek eskisine nazaran daha da zor bir hal almıştır. Günümüz şartlarında ki mevcut olan bu açığın farkında olarak, hem kahvaltılarınız da kullanmanız adına, hem de salatalarınıza lezzet katabileceğinizi düşündüğümüz, zeytin salatası Akdeniz mix ürünümüzü sizler için hazırlayıp beğeninize sunduk.

Yunan dostlarımızla gerek kültür olarak, gerek ise beslenme alışkanlıklarımız olarak birbirimizden sıklıkla alışverişte bulunduğumuz bir gerçektir. İsmini her ne kadar Yunanistan'da bulunan Kalamata şehrinden almış olsa da, kalamata zeytin Türk kahvaltılık alışkanlığını kendine özgü tadı ve etli yapısı sayesinde etkisi altına almaya başlamıştır. Ülkemizde zeytin yetişen hemen hemen her bölgede, Kalamata yeşil zeytin üretmek mümkündür. Sizleri bu gurme lezzetler ile tanıştırmak için sofralık Kalamata yeşil zeytin ürünümüzü hazırlayıp beğeninize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Eğer damak tadınıza daha çok siyah zeytin hitap ediyorsa sofralık Kalamata siyah zeytin ürünümüzü de tercih edebilirsiniz elbette.

Kafkas halkına özgü kahvaltılık ve yemeklik olmak üzere 2 çeşit de üretilen, biber, ceviz ve çeşitli baharatlarla karıştırılarak elde edilen bir meze türü olan acuka, Abhazcada tuz kelimesinden adını almıştır. Köklü geçmişimiz sayesinde çok kültüre ev sahipliği yapan bir coğrafya olarak acuka lezzetinden de mahrum kalmamız düşünülemezdi. Eğer size de acı tatlar daha çok hitap ediyorsa kahvaltılık acuka (acı),eğer acı ile pek aranız yok ise kahvaltılık acuka (tatlı) ürünümüzü denemenizi öneririz.

Zeytinin özellikle kahvaltılarımız için vazgeçilmez bir lezzet olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Fakat alışılmış zeytin tadı yerine, farklı arayışlara girmiş olabilirsiniz. Bu arayışınıza cevap verebilmek adına ürettiğimiz, zeytin salatası ızgara zeytin ürünümüzü deneyerek, ya da zeytin salatası ızgara mix ürünümüzle zeytine getirdiğimiz yeni tatlar sayesinde vazgeçemeyeceğiniz bir ürün olacağına inanmaktayız.

Zeytin ve domates kahvaltılarımızda birbirleri ile en uyumlu olan ikilidir neredeyse. Peki ya domates ile zeytini aynı anda tatmak isterseniz ne olur? İşte bu durumda sizler için hazırladığımız, kuru domates dolgulu yeşil zeytin kahvaltılık devreye giriyor.

Farklı lezzet arayışınıza hitap eden bir diğer ürünümüz ise zeytin salatası Ören mix. Sizler için diğer tüm gurme lezzetler hazırlama aşamasında olduğu gibi, hiçbir kimyasal kullanmadan, tamamen doğal yöntemlerle hazırladık. Sağlıklı beslenmeye devam etmek için gönül rahatlığıyla gurme lezzetler kategorisinde bulunan tüm ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.


Faydalı Bilgiler
07 Nisan 2021 Yorumlar (0)
Yorumlar(0)
Çok İyi0
İyi0
İdare Eder0
Kötü0
Çok Kötü0

0,0 Puan

0 kişi puan verdi
Yorum ve Puan verebilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Benzer Bloglar
 • Yemeklerin Olmazsa Olmazı Salça

  Salça, yüzyıllar öncesinden bugünlere kadar gelmiş olan, yaz aylarının göz bebeği domatesten üretilen bir besindir. Kış aylarında da domatesin sağlıklı bir şekilde tüketilmesini bir yoludur salça. Geçmişlerde büyüklerimizin yaz aylarının sonlarına doğru kışa hazırlık amaçlarıyla...

 • Faydalı Bilgiler 19 Ocak 2021
 • Kuru Patlıcan Hakkında Bilgiler ve Faydaları

  Yemeğinden dolmasına, hatta reçelinden tatlısına, turşusuna kadar her şeyi yapılan, yemeklerin sevilen lezzeti patlıcanın kurutulmuş hali hakkında okuduğunuz içerik.Taze patlıcanın kurutulması sonucu oluşan ve üretiminde kullanılan tek yöntem kurutulmak olan kurutulmuş...

 • Faydalı Bilgiler 21 Ocak 2021
 • Bilye Kekik

  Güçlü kokusu ile tanınan ve her türlü şifalı karışım içinde yerini bulan kekik türlerinden birisidir bilye kekik. Çok yıllık odunsu bitkiler kategorisinde yer alan ve ana vatanı Akdeniz olan bir bitkidir. Bilye kekik, kekik türleri arasında geniş yapraklara sahip olan, ilk bakışta nane...

 • Faydalı Bilgiler 29 Ocak 2021