Yöresel Ürünler Nedir?


Ülkemiz dört mevsimin aktif olarak yaşandığı bir ülkedir. Bu mevsimsel çeşitlilik bereketli topraklarımızla birleşince her yöreye ait, bizlere bolca çeşitlilik sunan lezzetlere ulaşmamızı sağlamıştır. Her yörenin kendine ait yöresel lezzetlerini Ören zeytin olarak sizler için olması gerektiği gibi eski usül ve en sağlıklı yöntemlerle hazırlamaya devam etmekteyiz.

Artan yoğun iş temposu, piyasayı bolca ele geçiren sağlıksız yiyecekler ve yöresel adı altında satılıp fabrikasyon üretilen ürünler ne yazık ki bu lezzetlerden mahrum kalmanıza sebep olmaktadır. Ören zeytin olarak sadece zeytin değil; yöresel lezzetlerle de sizleri buluşturmayı hedefliyoruz.

Yöresel Ürünler Çeşitlerimiz Nelerdir?

Yorgun argın işten geldiğiniz zaman elinizde her zaman güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber hazırlama şansınız olmayabilir. Sizler için hazırladığımız, kuruma sürecini tamamen doğal bir şekilde güneşte gerçekleştirilen, güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber dizi ürünümüzü satın alarak siz de Türk damak tadına hitap eden zeytinyağlı dolmalık kuru biber lezzetinden sevdiklerinizi mahrum bırakmayabilirsiniz.

Ülkemizin bereketli toprakları sayesinde mevcut olan çeşitli yöresel ürünler, ailenizde de farklı damak tatlarının oluşmasına sebep olmuş olabilir. Güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber yanında güneşte kurutulmuş dolmalık kuru patlıcan da sevdiklerinize hitap eden bir lezzet olabilir. Kim bilir belki de sevdiklerinize en doğal ve taze şekilde hazırlanan, güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber dizi ve güneşte kurutulmuş dolmalık kuru patlıcan dizi ürünlerimizle ailenize karışık bir dolma ziyafeti yaşatmak isteyebilirsiniz.

En az dolma kadar kültürümüzde yer edinmiş zevklerimizden biri ise ailecek toplanıp beraber mangal yapmaktır kuşkusuz. Yapmış olduğumuz mangallarda etlerinizi eklemiş olduğunuz kekikli soslarla lezzetlendirmek isteyebilirsiniz. Ete atılan kekik hem etin ağır bir kokusunun oluşmasını engelleyecek, hem de çok daha fazla lezzet katacaktır. Ailecek mangal lezzetinizi daha da taçlandırmak için sizlere Kaz Dağı'nın eteklerinden Kazdağı bilye kekik topladık. Siz de çocuklarınız Kaz Dağı eteklerinden toplanmış gerçek kekiğin tadına varsın istiyorsanız Kazdağı bilye kekik 50 gram ürünümüze göz atabilirsiniz.

Hepimizin bildiği üzere domates de gerek kahvaltılarımızda olsun, gerekse salatalarımızda ya da hazırladığımız yemeklerde vazgeçemediğimiz bir lezzettir. Fakat ne yazık ki Yaz mevsiminde toplanan taze domateslerin tadını hiçbir şey vermemektedir. Eğer sizde Kış gününde de bu lezzetten mahrum kalmak istemezseniz, doğal ve eski usul yöntemlerle kurutmuş olduğumuz güneşte kurutulmuş kuru domates ürünümüzü hemen sipariş verebilirsiniz.

Kahvaltılarımızın, diyetlerimizin vazgeçilmezi olabilecek ya da sadece sağlıklı bir atıştırmalık kaynağı olarak görebileceğiniz, bereketli topraklarımızın bizden esirgemediği cevizi sizler için Balıkesir İvrindi bölgesinde bulunan ceviz ağaçlarımızdan topladık. Ağacından taze toplanmış İvrindi kelebek ceviz sizlere sağlığı ve lezzeti sunacaktır

Tüm bu yöresel ürünlerle sağlıklı bir şekilde beslenmeniz ve içerisinde cildi nemlendirici etkisi olan, doğal E vitamini içeren zeytinyağı sabunu sayesinde saçlarınız daha dolgun, cildiniz daha yumuşak olabilir. Sizlerde daha sağlıklı ve bakımlı görünmek adına yöresel ürünler kategorimizden zeytinyağı sabunu tekli paket veya hamam kokulu zeytinyağı sabunu 5'li kalıp ürünlerimizi sipariş vermek isteyebilirsiniz.


Faydalı Bilgiler
03 Nisan 2021 Yorumlar (0)
Yorumlar(0)
Çok İyi0
İyi0
İdare Eder0
Kötü0
Çok Kötü0

0,0 Puan

0 kişi puan verdi
Yorum ve Puan verebilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Benzer Bloglar
 • Yemeklerin Olmazsa Olmazı Salça

  Salça, yüzyıllar öncesinden bugünlere kadar gelmiş olan, yaz aylarının göz bebeği domatesten üretilen bir besindir. Kış aylarında da domatesin sağlıklı bir şekilde tüketilmesini bir yoludur salça. Geçmişlerde büyüklerimizin yaz aylarının sonlarına doğru kışa hazırlık amaçlarıyla...

 • Faydalı Bilgiler 19 Ocak 2021
 • Kuru Patlıcan Hakkında Bilgiler ve Faydaları

  Yemeğinden dolmasına, hatta reçelinden tatlısına, turşusuna kadar her şeyi yapılan, yemeklerin sevilen lezzeti patlıcanın kurutulmuş hali hakkında okuduğunuz içerik.Taze patlıcanın kurutulması sonucu oluşan ve üretiminde kullanılan tek yöntem kurutulmak olan kurutulmuş...

 • Faydalı Bilgiler 21 Ocak 2021
 • Bilye Kekik

  Güçlü kokusu ile tanınan ve her türlü şifalı karışım içinde yerini bulan kekik türlerinden birisidir bilye kekik. Çok yıllık odunsu bitkiler kategorisinde yer alan ve ana vatanı Akdeniz olan bir bitkidir. Bilye kekik, kekik türleri arasında geniş yapraklara sahip olan, ilk bakışta nane...

 • Faydalı Bilgiler 29 Ocak 2021